Rock ve metal denince 17 yıllık geçmişi ile akla gelen ilk web sitesi hiç kuşkusuz Ultimate-Guitar. Özellikle gitaristlerin tab ve benzeri araçlar için ziyaret ettiği en kapsamlı web sitesi olan Ultimate-Guitar’da bu günlerde ilginç bir hadise yaşanıyor. Ve bu durum sitenin yönetimi tarafından bile tepkiyle karşılandı.

Pop şarkıcısı Adele, 22 Ekim 2015 tarihinde yeni single parçası Hello’yu yayımladı. Ultimate-Guitar’da günlük olarak tab ve akorlar arasında en hit olanların yer aldığı bir liste hazırlanmakta. Top 100 listesinde şu sıralarda Adele’in Hello parçası yer alıyor. Metalin kalesi diyebileceğimiz bu sitede böyle bir durumun ortaya çıkması, sitenin editörlerini bile şaşkına çevirdi. Editörler Adele’in şu anda interneti tamamen domine ettiğini söylediler.

Pop ve diğer popüler türler günümüzde hemen hemen her alanda rock ve metale karşı ezici bir üstünlük kurmaya başladı diyebiliriz. Fakat şunu da belirtmekte fayda var, parça gerçekten çok güzelmiş… Single’ın yalnızca bir haftada 1,3 milyon satış yakaladığını belirtelim.