Unlocking the Truth, geçen yıl Times Meydanı’nda çalarken keşfedilmişti. Yaşları 12-13 olan genç metalciler bu sene Sony ile albüm sözleşmesi imzaladı.

Unlocking the Truth, sokakta çaldığı parçaların Youtube’a yüklenmesiyle, bir anda meşhur oldu. Her zaman aynı yerde çaldıkları için kendilerini bulmak hiç sorun değildi. Grubu sokakta izlemek için Joey Jordison (Slipknot’ın eski davulcusu) Times Meydanı’na gelmişti. Unlocking the Truth bu yükselişini Sony ile taçlandırdı. Firma ile 1.7 milyon dolarlık anlaşma imzaladılar.

New York Daily News’e göre; grup Sony ile iki albümlük sözleşme imzaladı. İki albüm için 60.000’er dolar, üçüncü albüm için 350.000 dolarlık sözleşmeye imza atıldı. Eğer Sony ile yola devam edilirse, Sony 1.7 milyon doların hepsini gözden çıkaracak. 

Grubun kadrosu şöyle; Malcolm Brickhouse (Gitarist), Alec Atkins (Bas gitarist), Jared Dawkins (Davulcu)

Jarad’ın annesinin (Tabatha Dawkins) açıklamaları var:

Bu olaylar çok heyecan verici. Oğlum ve arkadaşları Times Meydanı’nda müzik yaparken, şimdi konser salonlarını dolduruyorlar. Konser verdikleri yerlerde izdiham olabiliyor. Satılan bilet sayısından fazla içeride seyirci oluyor. Her şey istedikleri gibi olsun istiyorum.

Paramount sahnesinde verdikleri konserin kaydını aşağıdan izleyebilirsiniz. Genç metalciler, yeni jenerasyonun öncü metal yıldızları olabilirler. Black Sabbath, Metallica, Megadeth ve Slayer bir gün emekli olacaklar. Metalin ihtiyaç duyduğu genç isimleri bulmuş olabiliriz.