Sanıyorum ki artık ben dahil herkes aynı haberleri okumaktan sıkıldı. Kirk Hammett yeni albüm ile ilgili açıklamalar yaptı. Konu yine aynı, bahsedilen şey yine aynı fakat tek fark, farklı bir cümle kurarak anlatılmak istenenin söylenmesi. Evet, yine ellerinde çok fazla riff olduğundan ve en iyi riff’leri seçerek güzel bir albüm yapmak istediklerinden bahsetti. İşte o açıklamalar: 

Elimizde bir sürü riff var. Bize çok fazla riff’e sahip olma laneti bahşedilmiş. Biraz sabırlı olmalıyız ama bu iyi bir lanet. Elimizde muhtemelen üç ya da dört albüm yapacak kadar riff var fakat çok iyi bir albüm yapmak istiyoruz. Belki de tüm bu riff’leri içeren 9 dakikalık tek bir şarkı yapmalıyız. 

Son cümle şaka olsun diye söylenmiş bir söz tabii ki. Grupta James Hetfield gibi bir riff makinesi varken, elinizde elbette çok fazla riff olur. İşin ilginç yanı ise şu ana kadar yeni albüm ile ilgili en az açıklamanın Hetfield’dan gelmiş olması (daha doğrusu hiç açıklama gelmedi). Rob Trujillo bile bu konuya parmak bastı fakat James’ten henüz ses seda yok.