2016 yılında Amerikan Futbol Ligi’nin (National Football League) 50. final karşılaşması organize edilecek. Final maçının yeri San Francisco`daki Bay Area olarak kararlaştırıldı. Metallica`nın evi olarak hafızalarımıza kazınan San Francisco, büyük bir Metallica şovuna ev sahipliği yapabilir.

Her sene büyük bir şenlik havasında geçen final karşılaşması, televizyonlarda en çok izlenen yayın olmayı başarıyor. Reklam gelirleri tavan yapıyor, müzik dünyasının popüler isimleri çılgın şovlar hazırlıyor. Final karşılaşmasının devre arasında Amerikalılar adeta ekranlara kitleniyor. Bir kısım Metallica hayranı, final karşılaşmasının San Francisco`da olacağını öğrendiği zaman derhal girişimlere başladı. Change.org üzerinden başlatılan imza kampanyasının hedefi, Metallica`nın 2016 final karşılaşmasının devre arasında konser vermesini sağlamak. İmza kampanyasının metni şöyle:

Onlar Grammy Ödülü kazandı, her festivale headliner olmayı başardı. Albümleri dünya çapında 110 milyon kopya sattı. Rock and Roll Hall of Fame`de onurlandırıldılar. Super Bowl karşılaşmasında (Final maçına verilen isim) pop yıldızlarını görmekten, elektronik müzik dinlemekten sıkıldık. Değişiklik zamanı geldi. Güçlü amfilere, davullara ve yırtıcı gitar tonları duymak istiyoruz. Zamanı geldi!

Metallica`yı Super Bowl`da görmek harika olurdu ancak NFL heyeti Super Bowl karşılaşmasında çıkmak isteyen gruplardan para istiyor. “Çalmak için öde” prensibinden dolayı Metallica`nın bu organizasyonda yer almayacağını düşünenler var.

İmza kampanyasına buradan destek verebilirsiniz.