Metallica bildiğiniz üzere her konser öncesi, Meet & Greet adı altında özel olarak çekiliş ile belirlenmiş fanları ile buluşuyor, tanışıyor, konuşuyor ve fotoğraflar çektiriyor. Bu yazıda, bu konu hakkında bilgilendirmeler yapacağız. Dilerseniz vakit kaybetmeden konuya giriş yapalım. Tam olarak neler yapacağınızı uzun bir yazı şeklinde değil, soru cevap şeklinde anlatmaya çalışacağım. Burada yer alan soruların dışında sorularınız olursa iletisim@turkgitar.net adresine gönderebilirsiniz. Elimizden geldiğince, bilgimiz dahilinde cevaplamaya çalışırız.

Meet & Greet’e katılmak için ne gerekiyor?
MetClub üyesi olmanız gerekiyor.

MetClub nedir?
Metallica fanlarının belli bir ücret karşılığında katıldıkları ve katılan fanlara belli başlı ayrıcalıklar tanıyan bir oluşum. 

Metallica meet n greet fotoları

MetClub’a nasıl katılabilirim?
Metallica’nın web sitesinde katılım sayfası mevcut. Biz Türkiye’den katılacağımız için International Premier olarak adlandırılıyoruz. Bu üyelik türünün fiyatı yıllık 60 dolar. Buraya tıklayarak MetClub üyesi olabilmenizi sağlayacak sayfaya ulaşabilirsiniz.

MetClub’a katılırken ödemeyi nasıl yapıyorum?
Kredi kartı ile yapabilirsiniz. Onun haricinde herhangi bir ödeme şekli yer almıyor.

MetClub üyesi olunca hangi ayrıcalıklara sahip oluyorum?
Konser biletlerini öncelikli olarak satın alma hakkınız oluyor. Meet & Greet’e başvuru yapabiliyorsunuz. Zaten Meet & Greet sadece MetClub üyeleri için yapılan bir uygulama. 

MetClub üyesi olunca bana özel bir takım eşyalara sahip oluyor muyum?
MetClub üyelerine neler gönderiliyorMetClub üyelerine gönderilen paket.Evet. Size özel bir üyelik kartınız oluyor. Buna ek olarak Metallica’nın resmi dergisi So What, bir adet t-shirt, imzalı fotoğraflar ve bir kaç özel şeye daha sahip oluyorsunuz. Bunlar size kargo ile gönderiliyor. Amerika’dan gönderildiği için biraz uzun sürebiliyor. En geç 2 ay içinde elinizde oluyor.

Meet & Greet’e nasıl başvurabilirim?
MetClub üyeliği aldıktan sonra buraya tıklayarak ulaşacağınız Meet & Greet sayfasından başvuruyu yapıyorsunuz. Üyeliğiniz yoksa bu sayfayı göremezsiniz. Türkiye konseri için başvurular henüz açılmadı.

Meet & Greet başvurusunu istediğim her konser için yapabilir miyim? 
Hayır. Yalnızca biletine sahip olduğunuz bir konser için yapabilirsiniz. Buna ek olarak yalnızca yılda bir adet başvuru hakkınız var.

Meet & Greet’in kazananları ne zaman belli oluyor?
Konserden bir kaç hafta önce belli oluyor. İstanbul konseri 13 Temmuz 2014 tarihinde yapılacağı için Meet & Greet kazananları Haziran’ın sonlarına doğru açıklanacaktır.

Meet & Greet kazanıp, gidemezsem ne olur? Başka bir konsere veya kişiye devredebilir miyim?
Hayır, yanar. Bir daha da kazanmanız çok zorlaşır. 

MetClub - Meet n greet fotoları

Meet & Greet için Türkiye’de çok fazla yoğunluk olur mu?
Hem evet, hem hayır. Ülkemizde diğer ülkelere oranla MetClub üyesi çok fazla insan yok, o yüzden “hayır”. Fakat çevre ülkelerden sırf Metallica’yı görebilmek için gelenler ve başvuranlar olabiliyor. Yoğunluk olabilir.

Kaç kişi Meet & Greet girişi kazanıyor?
10-20 kişi arası. Net bir rakam yok bildiğimiz kadarıyla.

Meet & Greet’in Türkiye’de yapılmama ihtimali var mı?
Bu konu hakkında Metallica’ya e-posta gönderdim ve yapılacağı yönünde cevap geldi. Muhtelemen bir sıkıntı olmayacaktır.

Meet & Greet için yaş sınırı var mı?
Yok.

Meet & Greet haricinde Metallica ile tanışma fırsatı bulabileceğim bir şey yok mu?
Var ama düşük bir ihtimal. Bazen sponsor firmaların düzenlediği etkinlikler ile Meet & Greet girişi sağlanabiliyor. Türkiye’de olur mu henüz bilmiyoruz.Not
: Metallica Türkiye‘nin desteği ile hazırlanmıştır.