Metallica, Kanadalı Tribute Grup Sandman`den Özür Diledi

0
71

Dün Metallica şok bir haber ile gündeme gelmişti. Kanadalı tribute grup Sandman`e gönderilen ihtar mektubu grubun Facebook sayfası üzerinden paylaşılmış ve Metallica büyük bir kamuoyu tepkisi ile karşı karşıya kalmıştı. Bu durum üzerinde harekete geçen Metallica üyeleri, yanlış anlaşılmadan ötürü özür diledi ve kamuoyunu bilgilendiren bir açıklama yaptı.

Rolling Stone dergisinde yer alan açıklamaya göre Metallica tarafından gönderilen ihtar mektubu grubun avukatlarının fevri olarak karar verip yaptığı bir hata olarak duyuruldu. Bu durumdan ötürü büyük üzüntü duyan grup üyeleri, Sandman isimli tribute gruptan özür dilediler. Buna ek olarak Lars Ulrich’in Sandman’i bizzat arayarak yaşanan olaylardan duyduğu üzüntüyü dile getirerek özür dilediği bildirildi.

İhtar mektubunu sosyal medyaya taşıyan Sandman üyesi Joe Di Taranto ise yeni bir bildiri yayınlayarak, grup olarak Metallica logo ve bayraklarını taşımaya devam edeceklerinin müjdesini verdi. Bu konunun uzamaması ve Metallica’nın ılımlı yaklaşımı fanlar tarafından olumlu ve sevindirici bir gelişme olarak yorumlandı.