Metallica Stüdyoya Girdi: İşte İlk Görüntüler!

0
94

Metallica`nın son albümünden bu yana yaklaşık 7 yıl geçti. Metallica hayranları uzun aradan sonra Metallica`dan albüm bekliyor. Nihayet beklenen haber geldi ve Metallica, stüdyodan fotoğraf paylaştı.

Metallica geçen zaman zarfında albüm çıkarmadı fakat Lou Reed ile ortak işler yaptı, 3D filmi Through the Never`ı yayınladı ve By Request turnesiyle dikkatleri üzerine çekti. Bunların yanı sıra The Late Late Show With Craig Ferguson`a konuk oldu, Some Kind Of Monster belgeselini yeniden yayınladı.

Metallica ile yapılan röportajlarda ellerinde bolca malzeme olduğu göze çarpıyordu. Bu malzemelerin ayıklanması gerekiyordu ve gruptan somut adımlar gelmeye başladı. Instagram üzerinden paylaşılan fotoğrafta Robert Trujillo bas kayıtlarını yapıyor gözüküyor.

Robert, Groove ile yaptığı son röportajında şunlara değindi:

Yeni fikirler için bir araya gelip rastgele çalıyoruz. Bir ritim buluyoruz veya güzel bir müzik ortaya çıkıyor, bunun üstüne gidiyoruz. James şu anda melodileri güçlendiriyor, üst seviyelere çekiyor.Öylesine çalarken rastgele bulduğumuz kalıplar işin sürprizi oluyor.

Bazı parçalar tamamen bitti. Ufak düzeltmelere ihtiyaçları var. Aranjmanlarının yapılması gerekiyor. Şarkı içindeki geçişleri Lars düzenliyor. Şu anda ne istersek onu yapıyoruz ve rahatız. Bence Metallica`nın müziğini güzel ve özel yapan da bu.

Metallica`yı stüdyoda gördüğümüze göre albüm için tarihi için bekleyeceğiz.