Metallica geçtiğimiz günlerde yeni bir single parça yayımlayarak gündeme bomba gibi oturdu. Yeni albüm Hardwired… to Self-Destruct, 18 Kasım 2016 tarihinde piyasaya sürülecek. Hepimizin merakla beklediği bir albüm geliyor diyebiliriz. 

Bu arada MetallicaTV’de Cliff Burton anısına çekilmiş yeni bir röportaj videosu yayımlandı. Videoda grup üyeleri Cliff Burton ile ilgili hislerini paylaşıyorlar. Önemli bulduğumuz açıklamaları sizler için çevirelim istiyorum. James Hetfield’ın düşünceleri şu şekilde:

Cliff’i hala özlüyorum, buna şüphe yok, onu tekrar görmek isterdim. Daha önce görmediğim fotoğrafları görmek, özellikle de onunla birlikte olduğumuz fotoğrafları görmek muhteşem hissettiriyor. Onun bir parçasını yeniden kalbimde hissetmek harika. 

Davulcu ve grubun ruhani lideri Lars Ulrich ise daha çok Cliff’in babasıyla ilgili hislerinden bahsetmiş:

Ray Burton harika bir insan. Şu bir gerçek ki Cliff’e olan sevgimizin sebeplerinden biri açık bir şekilde babasından ötürüdür. Fakat birincil sebep bu değil. 

Ray Burton ile ilgili James Hetfield’ın da bir kaç güzel açıklaması var. Şunları söylemiş:

Bunca yıpratıcı deneyime rağmen Ray’in yüzünde hep gülümseme var. Odadan içeriye girdiğinde ya da sahne arkasına geldiğinde ya da herhangi başka bir yere geldiğinde onu görmemiz bize yetiyor. Her zaman inanılmaz bir pozitif enerjiye sahip. Büyüdüğüm zaman Ray Burton olmak istiyorum. -gülüyor- O çok ilham verici biri. Enerjisi ve yaşam sevgisi bana çok çekici geliyor. Çünkü çoğu zaman sahnenin arkasında yer alıyorum ve yüzüme bir gülücük konduruyor. Ona bakıyorum ve tebessüm etmeye başlıyorum.  

Videonun tamamını aşağıdan izleyebilirsiniz.