Metal dünyasının en çok tartışılan konularından biri hiç şüphesiz Metallica ve bu grubun iflah olmaz para sevgisi. Ticari konularda dünyanın belki de en tavizsiz grubu olarak görebileceğimiz Metallica, yepyeni bir skandala imza attı.

Dünyanın bir çok yerinde büyük rock ve metal gruplarını anmak ve yüceltmek için tribute gruplar kuruluyor ve bu gruplar yalnızca kendilerini adadıkları grupların müziklerini çalıyorlar. Kanadalı metal grubu Sandman de, tam olarak böyle bir grup. Metallica tribute grubu olarak barlarda sahne alan ekibe Metallica’dan şok bir ihtar mektubu geldi.

Metallica’dan gelen ihtar mektubunda grubun Facebook ve Youtube sayfalarında Metallica’ya ait logo ve ibarelerin tamamen kaldırılması isteniyor. Bu durumu sosyal medya üzerinde paylaşan Sandman grubu üyeleri, Metallica’ya karşı hatrı sayılır bir desteği arkalarına almış durumdalar. 

Sandman isimli grubun çok büyük bir kitleye hitap ettiğini söyleyemeyiz. Facebook üzerinde 1700 civarında takipçisi olan mütevazı bir hobi grubu gibi görebiliriz kendilerini. Metallica’nın böylesine ufak bir konu için grubu hedef alması herkesi şaşkına çevirdi. 

Güncelleme: Metallica’nın resmi Facebook hesabından yapılan açıklama ile gruptan özür dilendi. 

 

So as some of you may or may not know, in my spare time from WARMACHINE, I play in a couple tribute acts…One being a…

Posted by Joe Di Taranto on 10 Ocak 2016 Pazar