Metallica`nın St. Anger Albümünde Neden Gitar Solosu Olmadığı Ortaya Çıktı

0
74

Bob Rock, St. Anger albümününde neden gitar solosu kullanılmadığını ve albümü seven bazı isimlerden bahsetti. Aynı radyo yayınında James Hetfield`ın Chris Isaac`ten etkilendiğini söylemişti. Yayında konuşulanlar yavaş yavaş ortaya çıkıyor:

St. Anger Metallica`nın en farklı albümü. En çok eleştirilen, Metallica`dan çıkması imkansız görülen bir albüm. Ancak albümümü beğenenler de var. Jimmy Page ve Jack White albümü beğendiklerini söylemişti. Onlardan bu yorumu almak harikaydı.

Hayranları şaşırtan iki unsur var. Birincisi davul tonları, ikincisi gitar solosunun olmaması. Albümün yapıldığı zamana geri dönersek, Metallica zor bir dönemden geçiyordu. Lars`ın davul setup`ına karışmamayı tercih ettim. Önceki albümlerdeki gibi bir sound yoktu belki, ama Metallica`yı anlatan bir albümdü.

Kirk Hammett, St Anger albümü için solo yazmıştı. Hatta bunlar kaydedildi bile. Ama gitar soloları şarkıları daha iyi yapmadı. Bu yüzden Kirk Hammet`ın soloları şarkılardan çıkarıldı.

2003`te piyasaya çıkan St. Anger Jason Newsted`ın olmadığı bir albüm. James Hetfield rehabilitasyondan çıkmıştı ve Lars Ulrich dijital ortamlara pek sıcak bakmıyordu. Albüm böyle bir ortamda kaydedilmişti.