Metallica`nın Yeni Albümü 57 Ülkede En Çok Satanlar Listesinde 1. Sırada!

0
89

Metallica`nın yeni albümü Hardwired… To Self-Destruct, tüm dünyada büyük ilgi görüyor. Bu ilgi satış rakamlarına da fazlasıyla yansıyor. Tüm albümü internet üzerinden ücretsiz olarak stream eden grup, satışlarda hayal kırıklığı yaşamadı.

Metallica’nın internet sitesinde yayınlanan teşekkür mesajına göre, albüm tüm dünyada 57 ülkede 1. sırada. Buna ek olarak 75 ülkede top 3 listesinde, 107 ülkede ise top 5’te yer alıyor.

Peki Türkiye’de şu an kaçıncı sıradalar? D&R’ın satış verilerine göre şu an ülkenin en çok satanlar listesinde Metallica 6. sırada yer alıyor. Muhtemelen önümüzdeki günlerde bizim ülkemizde de ilk 5’e girecektir. Zira D&R’ın şu an bir çok mağazasında bu albüm bulunmuyor. Her ne kadar tüm Türkiye’de satışa çıktığını iddia etseler de…

Dünyada şu an 197 adet ülke bulunuyor. Yani anlayacağınız, dünyanın yarısından fazlasının müzik listelerinde en tepede Metallica yer alıyor.

Bu harkulade verilerin satış rakamlarına nasıl yansıyacağını çok yakında öğreneceğiz. İlk hafta itibariyle grup 250 binin üzerinde albüm satışı yapmayı hedefliyor. Bu hedefi tutturabilecekler mi, göreceğiz.

Hala albümü dinlemediyseniz aşağıdan dinleyebilirsiniz.