Metallica`nın Yeni Albümü Ne Durumda? İşte Son Açıklamalar!

0
35

Metallica yakın zamanda yeni albüm için kolları sıvadığını açıklamıştı. Hatta geçtiğimiz yıl yapılan açıklamalarda albümün 2015 yılında çıkabileceği bile konuşulmuştu. Fakat bu durumun ütopik bir hayal olduğu çok geçmeden anlaşıldı. Grup üyeleri yeni albüm ile ilgili açıklamalar yapmaya devam ediyor. 

The Guardian’a konuşan Kirk Hammett, albümün Death Magnetic’e benzediğini fakat belirli farklılıkları da barındırdığını söyledi. Ayrıca belirli şarkıların ‘And Justice For All’u anımsattığını fakat albümün ‘And Justice For All’ gibi olmayacağını da açıklamalarına ekledi.

Konuyla ilgili açıklama yapan bir diğer isim ise Rob Trujillo. Ultimate Classic Rock’a yeni albüm hakkında düşündüklerini şöyle aktardı:

Size şunu söyleyebilirim ki yaptığımız şey sert! Ama yine de her albüm kendine özgü deneyimler içerir. Bu yüzden bekleyip görmemiz gerekiyor.

Lars Ulrich ise Rolling Stone’a konuştu ve şunları söyledi:

Bizim dünyamızda yazma süreciyle kayıt süreci arasında önemli mesafede bir fark var. Biz bu projemizde bu iki organik olay arasına sağlam bir köprü inşa etmeye çalışıyoruz. Görmek istediğimiz, eğer yaratıcı bir şey üretebilirsek stüdyoda ilk çalışımızda bizi ne derecede heveslendirip meraklandıracağı. Bu harika gezegenin yaşıyla insan popülasyonunun yaşını kıyasladığımızda oldukça az bir fark görüyoruz. Ben de albüm geliyor diye nefesimi tutamam ya da banyoya gidemem!

Son açıklamalar gösteriyor ki, Metallica’nın yeni albümü için bir süre daha beklemek durumundayız. Bir çok parçanın hazır olduğu ile ilgili haberler gelmişti fakat kayıt sürecinin başladığına dair net bir bilgi yok. Neler olacağını hep birlikte göreceğiz.