Metallica`nın yeni albümünü beklemeye devam ettiğimiz şu günlerde elbette heyecanla birlikte beklentilerimiz de artıyor. myinformation.co sitesi de bu beklentilerimizi 10 maddede derlemiş. Hadi bu beklentilere bir göz atalım.

1) Kirk Wah pedalını bırakmalı

Her ne kadar Kirk’ün imzası haline gelmiş olsa da yıllarca wah pedalı geyiği üzerinden hem Kirk hem de Metallica çok eleştiriye tutuldu. Bizce artık farklı şeyler denemeli.

2) Load/Reload’da yaptıklarını hatırlamalılar

Şüphesiz ki Load ve Reload metal tarihinde izlenmesi en zor yollardan birisidir. Black albümden sonra gelen bu iki albüm ile duble yapan Metallica bu albümlerden birçok şarkıyı bugün de konserlerinde çalmakta.

3) Türün üzerine düşmeli, thrash gibi thrash yapmalı

En çok eleştirilen noktalardan birisi de Metallica’nın oldukça ‘mainstream’ bir grup haline dönüşmesi. Bu algıyı yıkmak için sert ve saf bir thrash albümü yapmalılar.

4) Robert Trujillo’ya özgürlük verilmeli

Bas gitar yeteneği üst düzey olan bu adam için albümde belli anlar verilmeli, kulaklarımızın pası biraz da kaliteli bas gitar sololarıyla silinmeli.

5) Rekabete ayak uydurmalılar

Geçen yıl Slayer, bu yıl Megadeth ve Anthrax albümlerini yayınladılar ve çalışmaya/turlamaya tam gaz devam ediyorlar. Metallica da bu tempoya karşılık verip bu işin içinde olduğunu hatırlatmalı.

6) Lulu’dan öğrenmeye devam etmeliler

2011 yılında Lou Reed ile birlikte çaldıkları Lulu albümleri şüphesiz ki oldukça kaliteliydi. Lulu’dan da esinlenmeler görmek bizi memnun edecektir.

7) Lars kendisini öne çıkaracak bir performans sergilemeli

Metallica denildiğinde eleştiri oklarının temel merkezinin başında Lars’ın davulcuğu önemli bir yer edinmiş durumda. Lars artık kendisini kasmalı.

8) James Hetfield’ın daha fazla solo atmasına müsaade edilmeli

James’in gitardaki yeteneklerini de sergilemesi için uygun şartların sağlanması bütün fanları memnun edecektir şüphesiz ki.

9) Daha agresif şarkı sözleri yazmalılar

Türün üzerine düşmeli, thrash gibi thrash yapmalı dedik. Bu da bununla beraber agresif, sert sözleri zorunlu kılıyor adeta. 

10) St. Anger’dan korkmamalılar

St. Anger çok tepki almış olsa da aslında genel olarak iyi bir albüm. Bu tepkileri düşünüp St. Anger’ı kendilerine bir baskı unsuru olarak kabul ettirmemeliler.