Mikael Akerfeldt: “Ghost’ta Duyduğum Tek Şey Mercyful Fate Riff’leriydi”

0
52

Önümüzdeki Haziran ayında yeni bir albüm piyasaya sürmeye hazırlanan Opeth’in beyni Mikael Akerfeldt, son dönemin en büyük çıkış yakalayan grubu Ghost ile ilgili açıklamalarda bulundu. Noisey tarafından gerçekleştirilen röportajda, ilk başlarda oldukça temkinli söylemlerde bulunan Akerfeldt, daha sonra Ghost’a karşı beslediği sevgiden söz ederek sıcak bir bitiriş yaptı. İşte o açıklamalar:

Ghost ilk çıktığı zaman onları geç keşfettim. İlk başlarda onlara karşı çok şüpheyle yaklaştım çünkü herkes onları çok seviyordu fakat benim tek duyabildiğim şey Mercyful Fate riff’leriydi. Onlara ısınmam için canlı izlemem gerekiyordu, şimdi onları gerçekten çok seviyorum. Bence Ghost gerçekten çok çok iyi bir grup. Çok güzel parçalar yazıyorlar. Onlarla birlikte turneye çıkmıştık ve sanırım şu an onlarla dostuz. 

 Opeth bildiğiniz üzere progresif metale farklı bir soluk getirerek, türün en önemli gruplarından biri olmayı başarmıştı. Ghost günümüzün benzer çıkışlarından birini yaptı diyebiliriz (hatta daha büyüğünü). O yüzden bu iki grubun birbiriyle sıcak ilişkiler kurması hoş bir durum.