Moonspell İstanbul Konserinde Yeni EP`sinden Parça Çalacak Mı?

0
147

Geçen sene diskografisinin yeni üyesi Extinct`i yayımlayan Moonspell üretime ara vermeyen gruplardan. Turnede olsunlar veya olmasınlar beste yapmaya çalışan grup üyeleri sıradaki EP için neler yapabileceklerini düşünüyor ve kararlar alıyor.

Fernando Ribeiro SPARK TV`ye verdiği röportajda yeni EP`nin 1755 yılında Lisbon merkezli olan depremi konu aldığını söyledi. Frontman`in söyledikleri şöyle:

Bir konsepte ihtiyacımız vardı. Doğal felaketler inanılmaz bir enerji açığa çıkarıyor ve insanları derinden etkiliyor. Aynı 1755 Lisbon depreminde olduğu gibi. Portekiz daha önce bu kadar büyük bir üzüntü yaşamamıştı. Lisbon depremi aynı zamanda Avrupa`daki en büyük depremler arasında. Biz de bunu yol haritası edindik ve duygularımızı yansıtmaya çalıştık.

Moonspell`in 20 Kasım Dorock XL konserinde Irreligious albümünü çalacağını biliyoruz. Albüme ek olarak Vampiria, Alma Mater gibi hit parçalar da setlist`te olacaktır. Konserin “özel” olduğunu sık sık vurgulayan grup EP`den bir tadımlık sunabilir.

Biletler Hammer Müzik, Dorock XL, Mephisto Beşiktaş ve Mephisto Taksim`de 60 liradan satılıyor. Meet & Greet kazanmak isteyenler biletinin fotoğrafını #moonspellistanbulda etiketiyle Twitter veya Instagram`da @turkgitar`ı ekleyerek paylaşıp çekilişe katılabilir. Sonuçlar 19 Kasım saat 20:00`den sonra belli olacak.