1992`de kariyerine başlayan Moonspell gothic, black, doom metal ve ilerleyen zamanlarda melodic death metal örnekleri de veren bir grup. Bugüne kadar 10 stüdyo albümü yapan Moonspell, Türkiye`ye gelmeyi seviyor ve fırsat buldukça değerlendiriyor.

Fernando Riberio Türkiye ve Türk dinleyicisi hakkında şunları söylemişti:

İstanbul`daki ilk konserimizde samimi bir hava yakalamıştık. Duygularımızı yansıttığımızı düşünüyorum. İnsanların albümlerimizden haberi olması daha mutluluk vericiydi. Zamanlarını ve paralarını bu uğurda harcadılar ve biz de iyi bir konser vermek için elimizden geleni yaptık. Bunun adı sevgidir. Dolayısıyla Türkiye`de olmak bizim adımıza her zaman onur verici olmuştur. Moonspell oraya her gittiğinde sıcak karşılandı.

Grubun son albümü Extinct 6 Mart 2015`te çıkmıştı. Günümüz turnelerinin adı da Road to Extinction olarak geçiyor. Bazı konserler ise Irreligious albümünün 20. yılı kutlamaları için özel organizasyonla yapılıyor. Moonspell`i bu kutlamalar kapsamında 20 Kasım akşamı Dorock XL`da ağırlayacağız.

Konserin biletleri Biletix, Hammer Müzik, Dorock XL, Mephisto Taksim ve Mephisto Beşiktaş`ta. Etkinlik sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.
Biletix fiyatı: 65 TL
Özel tasarımlı biletler: 50 TL