Mutlu Son: Zeytinli Rock Festivali Gerçekleşecek!

0
55

Bu sabah kaymakamlığın festival yönetiminden habersiz yayımladığı duyuru güne şok edici bir gelişmeyle uyanmamıza neden olmuştu. Sosyal medyada açılan #ZeytinliyeDokunma başlığına her kesimden müziksever destek oldu.

Müzikseverlerin gösterdiği tepkiye Levent Gök ve İçişleri Bakanı Efkan Ala kulak verdi. Hızlı bir çözüm süreci başlatıldı. Sonuç olarak, Zeytinli Rock Festivali aynı yerde, aynı tarihler arasında gerçekleşecek. Milyon Yapım Organizasyon`un kesin açıklaması şöyle oldu:

Zeytinli Rock Festivali`ne dair Edremit Kaymakamlığı`nın aldığı karar geri çekilmiştir. Festival ilan edildiği tarihte, ilan edilen yerde yapılacaktır.

Bu süreçte müzik sektörünün Zeytinli Rock Festivali`ne sahip çıkmasından büyük mutluluk duyduğumuzu da belirtmek isteriz. Haftalardır kapalı kapılar ardında uğraştığımız aslında da çözüm konusunda epey yol kat ettiğimiz bir sorun, Edremit Kaymakamlığı`nın yaptığı açıklamayla bilinir hal almıştır. Kamuoyunun anında tepki göstermesinin de etkisiyle konu hızlı bir şekilde çözülmüştür. Bu bağlamda, öncelikle sabahın erken saatlerinden itibaren internet üzerinden destek mesajları atan tüm dostlarımıza teşekkür ederiz.

Sayın Levent Gök ve konu kendisine intikal eder etmez hızlıca çözüm üreten İçişleri Bakanı Sayın Efkan Ala başta olmak üzere bürokratik yollardan destek olan tüm milletvekili ve bürokratlara teşekkür ederiz.

Ayrıca desteğini her zaman arkamızda hissettiğimiz Edremit Belediyesi`ne da teşekkürü borç biliriz. Son olarak Edremit Emniyet Müdürlüğü`ne ve verdiği kararı yeniden değerlendiren Edremit Kaymakamlığı`na da teşekkürler. Bundan sonra bize düşen, bu üç yerel idareyle el ele festivali her zamankinden daha güvenli hale getirmektir. Sizlere düşense festivale her zamankinden daha coşkulu olarak katılmaktır.

Bu dertlerle uğraşırken açıklamaya fırsat bulamadığımız Keşif Sahnesi`nin programını da açıklıyoruz. 2 sahnede 5 gün boyunca 76 grubun sahne alacağı Zeytinli Rock Festivali 24 Ağustos`ta Çarşamba günü başlıyor. Her zamanki yerimizde görüşmek üzere…

Bu açıklamayla beraber Zeytinli Rock Festivali direkten döndü diyebiliriz. Önümüzdeki son rock festivaline katılım geçen senelere oranla daha büyük olacaktır.