Müzik Pazarı: Nostalji Kokan Bir Yolculuk

0
73

3 Mayıs 2015 tarihinde garajistanbul’da plak fuarı organizasyonu yapıldı. Sabahın erken saatlerinde stand açacak olanlar mekana gelmeye başladı ve hazırlıklar sürdürüldü. 15 firma ve 31 masa saat 11:00’den 20:00’ye kadar gelenleri karşıladı. En nadide ürünlerin uygun fiyata sunulduğu etkinlikten görüntüleri ve Takas Pazarı TV’nin röportajlarını aşağıda göreceksiniz.

Organizasyonda Takas Pazarı standlarında görmeye alıştığımız Selman Çağlayan ve Semih Şimşek (Dead Generation Records) vardı. Çağlayan ve Şimşek`in ortak standı girişe yakın ve ürün çeşitliliğinin fazla olmasıyla dikkatleri üstüne çekmeyi başardı. Rock Medya’dan birçok ismi de burada görmek mümkündü. Etkinliğe gelen rock ve metal dinleyen kitle en çok burada zaman geçirdi. Metal müziği temsilen Hammer Müzik, mekanın iç kısmındaydı. Hammer, Müzik Pazarı`nda sadece plak satışı yaptı. Metale dair ne kadar plak varsa sergilendi. Rainbow45 Records standına öğle saatlerinde Alpay Şalt geldi ve kendi arşivinden ürünleri yerleştirdi.

Müzik Pazarı’ında çeşitli müzik türlerinin materyalleri vardı. Jazz, blues, R&B, pop, rap, rock, metal ve birçok tür buluşma fırsatı elde etti. Türler arasındaki sohbet ve ürün takasları görülmeye değerdi. Etkinlikte sadece plak, kaset ve CD satışı yoktu. Pikaplar, hediyelik eşyalar, kitaplar, tişörtler ve posterler de ziyaretçiyle buluşturuldu. Deli Kasap`ın arşivlik baskısı, Türkiye Rock Tarihi ve Metallica Kitabı ilgi görenler arasındaydı.

Mekanda hem alkol servisi hem de alkolsüz içecek servisi vardı. Mekanın çalışanları belirli aralıklarla stand açanlara çay dağıtımı yaptı. Acıkanlar için bir menü de çıkartılmıştı. Mekandaki havanlandırmada sıkıntı yaşanmadığı için herkes rahat bir ortamda alışverişini yaptı. Böylece garajistabul’un dışına çıkmadan ihtiyaçlar giderilmiş olundu. Garajistanbul’da böyle bir etkinliğe sıcak bakmayanlar vardı ancak ortam oldukça rahattı. Standlar arasındaki mesafeler yeterliydi. İç kısımda da oturma yerleri vardı. Yorulanlar için bir dinlenme yeri ve arkadaş grupları için sohbet yeri gibi düzenlenmişti.

Takas Pazarı TV’nin mekanda yaptığı röportajlar:

Kısacası Müzik Pazarı sayesinde, gelenler nostaljik bir gün yaşadı, arkadaşlar buluştu, eski defterler açıldı ve arşivlere yeni materyaller katıldı. Destekleyen herkese teşekkürler. Devamının gelmesini temenni ediyoruz.

Fotoğraflar: