Facebook`ta açılan “Müzisyenler için Kara Liste” adlı grup müzisyenlere yol göstermek için açıldı. Eğer bir işletmeyle sorun yaşandıysa paylaşılıyor ve çözüm aranıyor. Müzisyenlerin nerelerde çalması gerektiği, nerelerden uzak durması gerektiği burada aşağı yukarı belli oluyor. Grubun amacını Doğukan Volkan şöyle anlatıyor:

Sevgili müzisyen arkadaşlarım,
Bu grubun kurulma nedeni bizler müzik hayatımızda ilerleyebilmek için emek, disiplin ve özveri ile çalışıp gece hayatında önemli rol oynayan karakterleriz. Hepimiz imkanlarımız doğrultusunda elimizden geldiğince daha iyi olmaya çalışıyoruz.

Herkesin farkında olduğu ama kimsenin bunun için çaba göstermediği bir konu var ki hepimizin verdiği emekleri boşa çıkaracak kadar önemli. Mekan ve işletmecilerin bizlere karşı olan tutumsuzluğu ve saygısızlığı yeterince göze batacak seviyeye geldi. Genel olarak baştan konuşulan her şey gecenin sonunda hiç konuşulmamış gibi lanse edilmesi, yaptığımız işi küçümsercesine elimize tutuşturulmaya çalışılan komik paralar yeterince canımızı sıkıyordur diye tahmin ediyorum.

Bu sayfada ki amacımız da, bu tarz mekanların adını ifşa ederek, özellikle mekanın işletmecisinin adı ve telefonunu da yazarak diğer müzisyen arkadaşlarımızın da aynı şekilde zor durumda kalmamalarını önlemiş olmak.
Bu paylaşımları yaparken de lütfen müzisyen kimliğimizin efendiliğiyle yapalım.

Eğer bir mekanla probleminiz varsa burada paylaşıp, bilgilendirme yapabilirsiniz.

Grubun linki: Kara Liste