Negentropy Yeni Albümündeki Şarkıların Ne Anlattığını Açıkladı

0
160

İzmirli metal grubu Negentropy yeni albümü “Eternal Persecution”ı 17 Şubat 2017’de piyasaya sürecek. Grup üyeleri albümdeki şarkıların temasını, dinleyene ne anlattığını açıkladı. 10 parçadan oluşan “Eternal Persecution”dan ipuçları şöyle:

Art of Demolition

Bu şarkıda temasal açıdan aslında esin kaynağımız yabancı metal grupları oldu. Bir gün çoğu metal grubunun kendi kültür ve tarihlerini anlattığı gibi biz de kendi tarihimizden bir parça sunalım dedik. Şarkı tamamen kurtuluş mücadelesiyle ilgili ve olabildiğince epik bir ruha sahip. Kahramanlıkları konu alan bir şarkı yazdık.

Rising Through The Skies Blazing

Kelimenin tam anlamıyla imkansızlıklar içinde müzik yapmaya çalışıyoruz aslında. Maddi, manevi her açıdan özellikle Türkiye’de hitap ettiğimiz kitlenin olabildiğince küçük olması sebebiyle sürekli bir mücadele içindeyiz yaşamlarımızda. Bu yüzden bu yorgunluğu üstümüzden bir şarkıyla atmak istedik açıkçası. En iyi yapabildiğimiz şekilde…

Get Time Back

Herkesin ölümüne pişmanlık duyduğu bir olay başına gelmiştir. Her şey bir anda ortaya çıkar ve sonrasında yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur. Elimizden hiçbir şey gelmediği o umutsuz anları, bir daha yaşasak asla yapmayacağımız hataları konu alan bir şarkı yazdık. Get Time Back hüzün kadar agresifliğin ve bir o kadar da karamsarlığın sesi.

Obeyed So Far

Bu parçada değinilen şey; hiyerarşinin bulunduğu her yerde yaşanan bir olay. Kazanılan makamsal gücün insanı ne kadar yozlaştırdığını anlatıyor. Bu gücün insanların davranışlarını ne denli etkilediğini eleştiriyor.

Voice of Liberty

Kan, vahşet, cinayet… İçinde bulunduğumuz dönemde bu sözcükler artık ne yazık ki bizden çok uzak değil. Terör sadece ülkemizde değil dünyanın her köşesinde can acıtmaya devam ediyor ve bu sadece dışarıdan gözükenler. Biz tüm gerçekliği bir hikayeye sığdırmaya karar verdik. Voice of Liberty de şarkıyı bir patlamanın ortasında kalmış insanların ağzından dinliyoruz.

Negentropy albümdeki diğer şarkıları yayın tarihinden sonra açıklayacak. “Eternal Persecution”ın teaser’ı da yayımlandı. Aşağıdan dinleyebilirsiniz.