Nick Menza, Yeni Zelanda`da bulunan The Sick Room radyo yayınına röportaj verdi. Röportajında neden Megadeth`te çalmadığını, eski kadronun neden toplanmadığını söyledi:

Dave Mustaine`nin şu anki kadroda çalanlara (Kiko ve Chris) para ödeyeceğini düşünmüyorum. Dave`in kararları kesindir ve itiraz etmek zor gelir. Bu yüzden size her şey yolundaymış gibi geliyor. Chris Adler duyurulmamışken Dave ile buluştum. Benden bedavaya çalmamı istedi. Birincisi, ben bedavaya iş yapmam. İkincisi, Megadeth`te çalan eski üyeye böyle bir teklifin yapılması saçmalık. Dave`e bu şartlar altında ben yokum dedim. Yazılı bir anlaşmayla gelirse düşüneceğimi söyledim. Fakat bunu istemedi. Eski kadrodan kimlerle konuşuldu bilmiyorum. Konuşulduysa ve onlara da böyle söylenildiyse, eski kadronun toplanması imkansız.

Bir dönem Nick Menza`nın Megadeth ile yakınlaştığı sorulduğunda cevap şöyle oldu:

Bir hafta sonu Mustaine ve Ellefson ile stüdyoda jam yaptık. Yeni şarkılar üzerinde çalıştık. Her şey güzel gidiyordu. Dave bana, “Artık gruptasın, basın açıklaması yapacağız” dedi. Ben de “Anlaşma olmadan bir şey söylemek istemiyorum. Kontrat yapalım” dedim. Sanırım Dave bu çıkışımı beklemiyordu. “Konserlere çıkmadan ödeme alamazsın” dedi. Teklif basitti: Albüm kayıtlarını yap, hiçbir şey alma. Ben bunu kabul edecek biri değilim. Eğer önüme anlaşma konulsaydı, Megadeth`e geri dönmeyi gerçekten ciddi ciddi düşünürdüm. Zaman ne gösterir bilemeyiz. Önüme sözleşme geldiği an, ben çalmaya hazırım.

Marty Friedman`ın Rust In Peace kadrosunun tekrar birleşme ihtimalinin olduğunu söylemesi üzerine Menza şunları dedi:

NAMM 2015`te Rust In Peace kadrosu olarak buluştuk. Grubun menajeri de aramızdaydı. Tur planlarından ve yeni kayıtlardan konuşmuştuk. Marty orada sessiz kaldı. Ben Megadeth`le turlamaya ve kayıtlara sıcak bakmıştım. Haftalar sonra, yaptığım iş karşısında ödeme alamayacağımı kim bilebilirdi?

Nick Menza`nın Chris Adler ile ilgili düşünceleri:

Megadeth`te çalan her davulcu yeteneklidir. Sanırım, grup 6-7 davulcu değiştirdi. Şu an Chris Adler kayıtları yapıyor. Harika işler çıkartacağına inanıyorum. Fakat konserlere kim çıkacak, tahmin etmek zor.