Gitarist Chris Broderick ve baterist Shawn Drover’ın gruptan ayrılmasıyla sendeleyen Megadeth cephesinden son haberleri David Ellefson bildirmişti. Ellefson, grubun dağılmadığını, çok fazla eleman seçeneği olduğunu ama iyi bir seçim yapmak için beklediklerini söylemişti. Ancak nasıl devam edecekleri konusunda net bir açıklama gelmemişti.

Ellefson yeni röportajında grubun geleceği ile ilgili bilgileri aktardı.

Yeni yılın ilk gününden itibaren yeni şarkımız için çalışacağız, muhtemelen 2015 sonlarında da albüm çıkmış olur ve turneye başlarız. İşin ilginç tarafı, grupta değişiklikler olacaksa turneye çıkmadan önce olsa iyi olur. Turun ortasında entrika yaşamak istemeyiz.

Bu arada eski Megadeth davulcusu Nick Menza ise gruba dönme olasılığının bulunduğunu söyleyerek kapıyı açık bıraktı. Facebook üzerinden yayınladığı gönderide Menza şunları söyledi:

Konu bana bağlı değil, Dave isterse olur. Şu an Chris Poland ve James LoMenzo ile şarkılarımızı kaydetmeye odaklanmış durumdayım.

Megadeth’te yaşanan sıcak gelişmeler bu şekilde. Bildiğiniz üzere Dave Lombardo eğer çağırılması halinde Megadeth’e katılabileceğini belirtmişti. Neler olacağını hep birlikte göreceğiz.