Pek çok Amerikalıya göre snooker, kulağa ‘Jersey Shore’ üyesi olarak yapabileceğiniz bir şey gibi geliyor, ancak durum hiç de öyle değil. Dünya çapında popüler bir spor ve öyle bir şey ki sizi Iron Maiden’ın davulcusu ile karaoke yaptırabiliyor!

2014 snooker şampiyonu Mark Shelby’nin, 5 Mayıs gecesi yaptığı kutlama sırasında, bir snooker tutkunu olan Iron Maiden’ın davulcusu Nicko McBrain geceye katıldı! Kutlamanın gerçekleştiği Sheffield Club‘ta Nicko McBrain ve Mark Shelby beraber karaoke yaptılar. Ancak Run To The Hills, The Number Of The Beast gibi Iron Maiden klasiklerini söylemek yerine, küçük değişiklikler yaparak beklenmedik hitler çaldılar.

Selby/McBrain, REM‘den “Losing My Religion” ve Monkees‘ten “Daydream Believer“ı çaldılar. Selby ayrıca misafiri ile “Mr. Bojangles” ve Kings of Leon‘dan “Sex On Fire“ı çaldılar. Belki de gece McBrain’in 1980lerin başında Iron Maiden’a katıldığından beri yalnız çıkıp en çok eğlendiği gecelerden biriydi, ancak Shelby için çok daha fazlası olduğu kesin.

Independent’a konuşan Shelby: “Babam öldüğünde yalnızca 16 yaşındaydım. Yalnızca iki ay önce profesyonelliğe adım atmıştım ve bana son sözleri ‘Senin şampiyon olmanı istiyorum.‘ olmuştu. Ve şükürler olsun ki bu gerçekleşti.” dedi. Videoları aşağıdan izleyebilirsiniz: