Ogün Sanlısoy`un Barış Manço Anısı Klip Oldu: Sen

0
90

İçinde sert ve duygusal parçalar olan Sen Uyurken, Ogün Sanlısoy hayranlarının sahiplendiği bir albüm oldu. Albümün fiziksel satışlarındaki iç ve dış tasarım da göze hitap ediyor. Sanlısoy, kadroda küçük değişiklikler yapmış ve konserlere devam ediyordu. Son olarak, 20 Mayıs`ta Sen`in klibi yayımlandı.

Bu klip Ogün Sanlısoy için çok değerli ve anlamlı. Hikaye şöyle; 1981 yılında Ogün Sanlısoy`un yaşadığı yere konsere giden Barış Manço ve Kurtalan Ekspres unutulmaz bir performans sergiliyor. Bir gün öncesinden çok heyecanlanan 10 yaşındaki Ogün Sanlısoy kara kalem çalışması yapıyor. Elinde tuttuğu kağıt sayesinde konser sonu kulise alınıyor ve Ahmet Güvenç, Bahadır Akkuzu ikilisiyle tanışıyor. O akşam Barış Manço ile bizzat tanışamasa da, Barış Manço o kara kalem çalışmasını imzalayıp geri gönderiyor. 1999 yılında ise, hayat Ogün Sanlısoy ve Barış Manço`yu aynı stüdyoda buluşturuyor. Ogün Sanlısoy Korkma albümünün mastering`i ile uğraşırken, Barış Manço ve ekibi de Mançoloji`yi kaydetmekte. Ogün Sanlısoy, burada Barış Manço ile konuşma fırsatı buluyor. İlk solo albümünü Manço`ya göndermek isteyen Sanlısoy, maalesef bunu gerçekleştiremiyor. O buluşmadan iki ay sonra Barış Manço toprağa verildi.

Aşağıdaki klibin performans sahneleri 1981 yılında Kurtalan Ekspres ve Barış Manço`nun çıktığı sinemada çekilmiş. Ogün Sanlısoy`un hayatında son derece önemli bir dönem noktası olan bu yer, ölümsüzleşmiş oldu.