Opeth`ten Fredrik Akesson: “Konsere Gelenlerin Mutlu Ayrılmasını İstiyoruz”

0
159

Rock Made Of Metal`in Fredrik Akesson ile yaptığı röportajın bir kısmı bugün paylaşıldı. Röportajda dikkat çeken konular albüm ve seyirci oldu. Fredrik son iki albüm hakkında düşüncelerini aktardı:

Heritage albümünden sonra sert bir albüm çıkarırsak garip olabilirdi diye düşünüyorum. Pale Communion ile Heritage dinleyicisi farklı. İki albüm farklı kesimlere hitap ediyor. Açıkçası, son albüm çıktığında biraz olumsuz tepki aldık. Bizden sert albüm bekliyorlardı, albüm çıktığında da tepkilerini dile getirdiler. Ancak zaman geçtikçe anladık ki son albümle birlikte yeni dinleyiciler de kazanmışız. Bu yüzden diyebilirim ki; ön yargılardan uzak insanlar mutlaka bir tane Opeth albümü dinleyebilir.

Fredrik seyirci ile alakalı şunları dile getiriyor:

Opeth`in gerçek dinleyici kitlesi yeni tadlar denemeyi seven insanlardan oluşuyor. Konserlerde yeni parça çaldığımız zaman mutlu olduklarını hissedebiliyorum. Eski albümlere bağlanan kesim de oluyor, yeni albümün çok iyi olduğunu savunanlar da var. Bu yüzden işi zamana bıraktık. Zaman geçtikçe yeni albüme alışılacaktır. Bu yüzden konserlerde eski parçalarımız daha fazla yer tutuyor. Ama unutulmamalı ki setlist`te hangi parçalar olursa olsun tek bir amacımız var; konserden ayrılanların mutlu olması. Eve gittiklerinde uyumadan önce yüzleri gülümsüyorsa, Opeth iyi bir iş çıkartmıştır.

Opeth`in 11. stüdyo albümü Pale Communion Birleşik Devletler`de ilk haftada 13.000 kopya satarak Billboard 200`e 19. sıradan girmişti.