Belgesel, Amerika’daki Black Metal ile Avrupa’daki Black Metal’i karşılaştırıyor, sosyal ve müzikal açıdan insanlara etkisinden bahsediyor. Black Metal’in Amerika’daki Death Metal’i nasıl etkilediğine dair araştırmalar yer alıyor. 

William Shackleford’un belgesel ile ilgili söyledikleri şöyle: “Film yolculuğumuz cehennemi aratmıyordu. Çok para gerekliydi ve bir sürü entrikayla karşılaştık. Bazen de bilgileri nasıl aktaracağımız konusunda kararsız kaldık. Sonunda 40 dakikalık bir Black Metal belgeseli yapmayı başardık. Başarılı ve güzel bir iş yaptığımızı düşünüyorum. Materyalist dünyada, sanata sağdık kalmak oldukça zordur ama bunu başardık. Bu macerada beni yalnız bırakmayan Stefan Rydehed’e teşekkürlerimi sunuyorum. O olmasaydı, bir şey yapamazdık.”

Stefan Rydehed’in düşünceleri: ” Ortaya çıkardığımız belgeselin iyi olduğunu düşünüyorum. Black Metal’i tarafsız bir gözle inceleme fikriyle yola çıktık ve bunu da başarmış olmak heyecan verici. Yapılmış diğer Black Metal belgesellerine konu olan kilise yakma vb. durumları ele almak istemedik. Sadece müziği ve insanların Black Metal’e yaklaşımını ele aldık. ”

Video’ya İngilizce altyazı seçeneği eklenmiş. Keyifli izlemeler ;