Lemmy Kilmister ve David Bowie`nin hayata veda etmesinin ardından, arkadaşları hikayelerle onları anıyor. Black Sabbath`dan Ozzy ve Geezer, Yahoo! Music`e ne hissettiklerini, ne düşündüklerini anlattı.

Geezer Butler:

Sadece bir tane Lemmy vardı ve bir tane olmaya devam edecek. O çok okuyan, araştıran ve bilgi birikimi yüksek biriydi. Felsefe konularına son derece hakimdi.Lemmy muhtemelen, tanıştığım ve konuştuğum en zeki kişi. Müzikal yeteneğini anlatmama gerek yok zaten.

David Bowie`nin bütün albümlerini takip ederdim. Bir sonraki albümde ne yapacak diye merak ettirirdi. Bowie`nin her albümünde farklı bir duygu, farklı bir tat bulabilirsiniz. Bunu yapmak gerçekten zor zordur.

Ozzy Osbourne:

Lemmy`nin ölümü hayatımda büyük boşlukyarattı. Albümlerinden birini yaparken şarkı sözüne ihtiyacım vardı. Onunla bir araya gelip fikirlerimizi masaya yatırmıştık.

Bowie`nin ölümü de bizi şoka soktu. Hiç kimse onun hasta olduğunu bilmiyordu. Hasta olduğunu belli etmemeye çalışıyordu. Çok yetenekli ve risk almayı göze alan biriydi. Bowie ve Lemmy gibisi bir daha gelmeyecek. Müzik tarihinde onlardan bir tane var; Beatles, Rolling Stones ve Led Zeppelin gibi.

Black Sabbath kariyerinin son turnesi çıktı ve her konsere büyük ilgi var. Grubun son albümü The End Compilation`da 13`e alınmayan 4 parça bulunuyor.