Black Sabbath`ın orjinal üyeleri 2011`de yeniden birleşmişti, Bill Ward hariç. Bill Ward`ın o dönem kilo ve sağlık sorunu olduğu için gruba alınmamıştı. Bill, bu durumu ilk başlarda anlayışla karşıladı. “13” bittikten sonra da yorumlarda bulundu.

Bugünlerde Bill Ward Black Sabbath`a geri dönmek istiyor. Grup, son bir albüm ve turne yapacak. Bill Ward, bu özel anlarda Black Sabbath`ta olması gerektiğini söylüyor. Ozzy`e sosyal medyadan yazılar gönderen Bill, sağlığının iyi olduğunu, Black Sabbath ile turnelere çıkabileceğini, davul çalmak için kapasitesi olduğunu iddia ediyor.

Geçtiğimiz sene Ozzy, Bill hakkında “artık davul çalamaz, eski Bill artık yok, davul O`nun için hayal” gibi açıklamalarda bulunmuştu. Bill, Ozzy`den hem özür dilemesini hem de Black Sabbath ile kontrat imzalamak istiyor.

Ozzy Osbourne, Bill`in bu davranışları karşısında sessiz kalmadı:

Wow Bill,
Sen ne halt yediğini zannediyorsun? Senden özür dilemeyeceğim. Sabbath`ın 13 albümünün yapım aşamasını ve turnesini kaldıramazdın. Bunu sen de biliyorsun, berbat durumdaydın. Tony, Geezer ve ben senin bu işin altından kalkabileceğini düşünmüyorduk. Her gece iki saat davul çalman çok zordu. 

Kontrat meselesini sakın gündeme getirme. Birbirimize karşı dürüst olalım, kontratı unut. Yeni albüm ve yoğun turne programına hazır değilsin. 2013`te sık sık hastaneye gittin. Son hastane ziyaretin pek iç açıcı geçmemişti. Bu yüzden senin aramızda olman grubun programlarını aksatabilir. Bunda benim bir hatam yok. Eski günlerin hatırına oyun oynamayı bırak, kendine ve hayranlara karşı dürüst ol.

Tanrı seni korusun,
Sevgilerimle,
Ozzy

Ozzy ve Bill arasındaki gerginlikte son durum böyle. Ozzy söylediklerinde oldukça ciddi. Bill`in gruba dönmesi çok zor gözüküyor.