Ozzy Osbourne, 2012de sağlık savaşı vermeye başlayan ve hastalığı alt eden Tony Iommi‘ye ilk teşhis konduğunda Iommi’nin ölmesinden korktuğunu itiraf etti. Grup Kuzey Amerika Turu’na devam ederken, Toronto Sun’a konuşan efsanevi vokalist, kanserin her zaman ölüm demek olduğunu düşündüğünü söyledi.

Daha önce hiç kimsenin kanserden kurtulabileceğini bilmiyordum. Karım, kolon kanserinden kurtulmuştu ve o tanıdığım kanseri yenen ilk kişiydi.”

Tony Iommi’nin kanseri kabul ettiğini ve bunun üzerine giderek onunla savaştığını belirten Ozzy Osbourne, Iommi’nin çok iyi bir iş başardığını ve ondan iç karartıcı telefonlar almadığından işlerin iyi gittiğini anladığını söyledi.

Iommi‘nin zorluklara karşı çok iyi savaştığını söyleyen Ozzy, Tony Iommi‘nin parmakları yerinde protez kullanmasına da dikkat çekti: “Ona sık sık şunu söylerim, parmaklarının ucunda protez var ve sen hala tellere basıyorsun. Vay canına! Böyle bir şeyi nasıl başarabiliyorsun?” 

Şu anda yeni bir solo albümde kullanabileceği şarkılar yazdığını söyleyen Ozzy, geçen sene ödül kazanan “13” albümünün devamının gelip gelmemesi ile ilgili de konuştu. Şu an akıllarında öyle bir düşüncenin olmadığını, şimdi durup 500 yıl sonra bile yeniden birleşip yeni bir albüm çıkarabileceklerini söyledi. Asla, asla demediğini belirterek yeni Black Sabbath albümü için açık kapı bıraktı.