Ozzy Osbourne’e Sir unvanının verilmesi için başlatılan online dilekçe kampanyası büyük ilgi görüyor. Kampanya için ilk girişimler 2012 yılında başlamış fakat gerekli ilgiyi görmediği için kesintiye uğramış. Kelly Osbourne’nün kampanyayı duymasıyla, tekrar girişimlere başlandı.

Helen Maidiotis, Ozzy Osbourne’e Sir unvanı verilmesi için gerekli imzayı toplayıp İngiltere Kraliçesi’ne sunmayı hedefliyor. İlk adım olarak 10.000 kişinin online imzaıyla, Buckingham Sarayı’na gidildi ve yetkililer, Ozzy’e Sir unvanının verilmesi teklifine olumlu baktı. Kraliçenin dikkatini daha fazla çekmek için imza kampanyasında hedef 20.000’e çıkartıldı. 

Helen Maidiotis, Sir unvanını aslında Black Sabbath grubuna verilmesini istiyormuş fakat, David Spooner ( İngiltere’de onur sorumlusu ) bütün gruba unvan verilmesi ihtimalinin düşük olduğunu söylemiş. Durum böyle olunca Helen, Ozzy’e unvan verilmesini uygun görmüş. 

Helen Maidiotis’in online dilekçe için hazırladğı metin ise şöyle :

Black Sabbath’ın solisti Ozzy Osbourne’nun 40 yıl boyunca müzik endüstrisine yaptığı hizmetler için şövalye unvanının verilmesini istiyorum. Birmingham doğumlu John Michael Osbourne birçok sanatçıya ilham vermiştir. Black Sabbath ile başarılı albümler çıkartmış ve solo kariyerinde de yaptığı albümler büyük yankı uyandırmıştır. Ozzy Osbourne şimdi 65 yaşında ve O’na şövalye unvanı ( Knighthood ) verilmesinin zamanı geldiğine inanıyorum. 

Ben bu satırları yazarken toplanan imza 9.113’tü ve dakika artıyor. İmza kampanyasına destek olmak isterseniz, tıklayınız.