Son yılların en büyük çıkış gruplarından biri olan Ghost, bu başarının pek de beklendik bir başarı olmadığını itiraf etti. Vokalist Papa Emeritus, FPH tarafından yapılan röportajda konuştu ve Ghost’un başlangıç hikayesini anlattı.

“2006 yılında Ghost’a başlarken bir kaç grupta daha yer alıyordum. Bir keresinde çok fazla insanın bulunduğu farklı grupların yer aldığı bir topluluktaydım.

Ghost yalnızca bir proje grubuydu ve eğlencesine başlatılmış bir şeydi. Ve daha sonra birden bire patladı ve insanlar bize daha yakın olmaya başladı.

Her şey aniden gelişti, özellikle de benim için, tam zamanlı bir iş haline geldi. Her zaman profesyonel bir müzisyen olmayı hedefliyordum.”

Ghost’un patlaması tüm metal dünyası için beklenmedik bir hadiseydi. Zira hakikaten her şey bir anda gelişti. Bir anda dünyanın en büyük gruplarının alt grubu olarak büyük festivallerde çıkmaya başladılar. Takdir edilesi bir başarı.

Son dönemde müzikle değil grup içindeki iktidar kavgası sebebiyle gündeme geliyor olmaları, Ghost için iyi giden her şeyin bir süredir yavaşlamakta olduğunun göstergesi.