Papa Emeritus, Ghost’un Büyük Planını Açıkladı!

0
154

Müziği, sahnesi ve imajıyla iyi işlere imza atan Ghost kendi içinde bir süre bunalım yaşamıştı. Grubun yapacağı hamleler merakla bekleniyor. Papa Emeritus gelecek seneler için düşündüğü şeyleri Krone’a anlattı.

“Ghost bugüne kadar teatralliğinin 30%’unu gösterdi. Bunun daha fazla olması gerekiyor. Konsept her zaman tatlı bir rock şovu içerecek. Bunun üzerine eklenecek çok şey var. Sahneye veya salona farklı kurulumlar gelecek. Benzeri görülmemiş bir Ghost deneyimi yaşatmak istiyorum. Rammstein’ın gotik korku versiyonu gibi düşünebilirsiniz. Bunu hakkında daha fazla konuşamam.

Diğer taraftan Ghost’u bir tür klasik müzik konseptine entegre etmeye çalışıyoruz. Elbette bu çok fazla çaba gerektiriyor. Bunun gerçekleşebilmesi için prodüksiyon şirketine ihtiyacınız var. En erken 2019’da hayata geçebilecek bir proje bu. Hikaye yaratmak, sahneyi dizayn etmek ve şarkı yazmak zaman alacak. Kafamda bazı şeyleri şekillendirmeye başladım. Birlikte hareket edebileceğimiz ortaklar arıyoruz.

Ghost’un nerede sona ereceğini bilmiyorum. Ben hala başlangıç aşamasında olduğumuzu düşünüyorum. Gelecek beş sene için sağlam fikirlerim var. Bebeğimizin adımlarını atması gerekiyor.”

Papa Emeritus Meliora’dan sonra gelen yeni albüm hakkında da şunları söyledi:

“Yeni kayıtlar Meliora’dan daha karanlık olacak. Meliora neredeyse din yokluğu etrafında dönüyordu. 1920’lere gittik ve modern, fütüristik bir fikri albüme koyduk. “Deus in Absentia” çok iyi bir kapanıştı. Son nota Tanrı’nın olmadığını söylüyor.

Bir sonraki albüm Tanrı’nın gazabıyla ilgili olacak. Bu kelimeyi akla gelen ilk anlamda ele almayacağız. Dünyanın sonunun geldiği fikri öne çıkacak.”

Röportaja bakılırsa Ghost önümüzdeki yıllarda kendinden sıkça söz ettirecek. Anlatılanlar hayata geçerse etkileyici performanslar bizleri bekliyor diyebiliriz.