Şüpheli Otopsi Raporu: Chris Cornell Öldürüldü Mü, Yoksa İntihar Mı Etti?

0
182

Audioslave ve Soundgarden’ın efsane vokalisti Chris Cornell, 3 gün önce beklenmedik bir şekilde hayatını kaybetti. Gayet neşeli bir ruh hali içerisinde olduğu sosyal medya hesaplarından görülen Cornell, geleceğe dair sözler verdiği bir konserin akabinde otel odasında ölü bulunmuştu.

Gelen ilk otopsi raporu, bu ölüm sebebinin kendini asarak intihar olduğunu ortaya koyuyordu. Ancak bugün TMZ isimli web sitesinde yayımlanan rapora göre, ilk otopsi raporunda eksik bazı parçalar var.

Wayne County Medical Examiner’s Office çalışanı Lisa Croff tarafından yapılan açıklamaya göre Chris Cornell’in otopsi çalışmaları iki aşamalı olarak gerçekleştirilmiş. Tam bir vücut taramasından sonra zehir şüphesi nedeniyle kan analizine başvurulmuş. İkinci aşama, yani kan testinin sonuçları henüz netleşmediği için ilk yayımlanan rapor, “ilk yapılan incelemelere göre intihar etti” şeklinde yayımlanmış. Yani, yüzde 100 net ve tamamlanmış bir otopsi raporu henüz yayımlanmadı.

Otel odasında ölü bulunan Cornell, yerde yatıyormuş. Kendini asarak intihar etmiş ancak yerde yatıyormuş. Boynunda ise kırmızı bir egzersiz bandı bulunuyormuş. Cornell’ın bodyguard’ının söylediğine göre, odaya geçmeden önce sakinleştirici birkaç hap alarak odasına çıkmış. Bu hap ile farklı tepkimelere girebilecek bazı uyuşturucu çeşitlerinin olabileceği ve Cornell’ın ölümüne sebep olmuş olabileceği de üzerinde durulan opsiyonlardan biri.

Cornell’in eşi Vicky’nin ilk açıklamalarına göre, ünlü vokalistin intihar etmek gibi bir eğilim ve ruh hali bulunmuyordu. Ayrıca uyuşturucu ve diğer tüm maddelerden tamamen arınmış bir şekilde hayatına devam ediyordu.

Bu şüpheli ölümün sonucu nereye bağlanacak hep birlikte göreceğiz. Belki de göremeyiz. Zira bildiğiniz üzere Kurt Cobain’in ölümü, üzerinden 20 yıl geçmesine rağmen hala gizemini korumaya ve bir takım çevreler tarafından deşilmeye devam ediyor.

Chris Cornell’in arkada bıraktığı herhangi bir intihar notunun dahi olmaması, bu ölümün kafa karıştırıcılığını arttırmak için bir başka sebep. İntihar eğilimindeki birçok insanın, ölmeden önce son bir veda mektubu yazma ihtiyacı hissettiği, geçmişte yaşanan binlerce intihar vakasında görülen olağan bir durum. Neler çıkacak, konu nereye bağlanacak bekliyoruz.