Face the Music : A Life Exposed kitabı, 8 Nisan’da raflarda yerini aldı ancak bu kadar fazla ilgi beklenmiyordu. Kitap, New York Times sıralamasına göre en çok satılan kitaplar listesinde iki numarada. 

HarperOne yayımcı kuruluşun katkılarıyla çıkan 432 sayfalık kitap, Paul Stanley’in anılarından oluşuyor. Kitabın içerisinde daha önce yayınlanmamış fotoğraflar da var. Paul Stanley’nin yaşam tarzı ve dünya çapında verdiği konser turnelerinde neler yaşadığı, edindiği tecrübeler kitapta yer alıyor. 

Çoğu insan Paul Stanley’i Kiss’ten tanıyor. Sahnedeki duruşuyla, konuşmasıyla Paul’un kişiliği hakkında fikir sahibi olabiliriz. Ancak bu anı kitabında, çocukluk yıllarında neler yaşadığını da öğrenebileceğiz. Çocukluk döneminde sağ kulağında oluşan bir deformasyon sonucu geçici bir duyma sorunu yaşadığından bahsediliyor.

Face the Music kitabında hiç yayınlanmayan fotoğraflar var. Kiss üyelerinin makyajlarını biliyoruz. Paul Stanley, şu anki makyajında karar kılmadan önce birçok makyaj denemiş. Eğlenceli ve esprili fotoğraflar olduğunu söyleyebiliriz. 

Kitabın en çok satılan kitaplar arasında iki numaraya yükselmesiyle Paul Satanley, The Pulse Of Radio tarafından canlı yayına davet edildi. Paul Stanley kitap hakkında şunları söyledi.

Kitabı yazarken, kendime karşı dürüst davranmam gerektiğini aklımdan çıkarmamaya çalıştım. Bazı müzisyenler de otobiyografi ve anılarını yazıyorlar. Fakat pek objektif olmak istemiyorlar. Hep iyi yönlerini, ne kadar yaratıcı olduklarını anlatıyorlar. Ben, kendimde sevmediğim yönlerimi de anlattım. Okuyucuya ve kendime karşı dürüst davranmaya çalıştım. İnsanların Paul Stanley’i her yönüyle tanımak istiyor olması sebebiyle, kitabın bu kadar ilgi gördüğünü düşünüyorum. 

Face the Music : A Life Exposed kitabının türkçe çevirisi henüz yapılmadı. Kitabın ingilizce versiyonunu Amazon’dan almak mümkün. En yakın zamanda çevirisinin yapılmasını umuyorum.