Öncelikle Ice Bucket Challenge akımından bahsedeyim. Bu yakın zamanda başlayan ve Mark Zuckerberg’den Bill Gates’e, Justin Timberlake’den Jimmy Fallon’a birçok tanınmış kişinin katıldığı bir akım. Asıl olarak ALS hastalarına yardım için başlayan bu akımda, bir kişi diğerine, kendi kafasına buzlu su döküp meydan okuyor, bunun videosunu diğerine gönderdiğinde meydan okunan kişinin kendi kafasına buzlu su dökmek ya da ALS vakfına 100 dolar bağış yapmak gibi iki seçeneği oluyor. Çoğu kişi ikisini birden yapıyor ve bir diğerine meydan okuyor. ALS Vakfı bu şekilde son haftalarda 11 milyon dolar kazandı.

İlk olarak grup üyesi Mike McCready diğer Pearl Jam üyelerine ve Guns N’ Roses’dan tanıdığımız Duff McKagan‘a meydan okudu. Vokalist Eddie Vedder Bruce Springsteen’e ve küçük kızının isteğiyle One Direction’dan Niall Horan‘a; Weird Al Yankovic, Başkan Obama, Dalai Lama ve Pope‘a meydan okudu.

Kampanyaya bu linkten destek olabilirsiniz. Pearl Jam üyelerinin kafalarına buz döktükleri videoları aşağıdan izleyebilirsiniz.