Pentagram`dan Son Gelişmeleri Cenk Ünnü`den Öğrendik

0
172

Pentagram davulcusu Cenk Ünnü’yü kendisinin işlettiği Pena Müzik`te ziyaret edip, sohbet ettik. Hem kendisiyle hem de arkadaşları Emrah Aydemir ve Kaan Göksal ile 2,5 saatlik keyifli bir sohbet ortamı oluşturduk. Cenk Ünnü`yü görmüşken Pentagram hakkında da konuşmak istedik ve önümüzdeki dönemler hakkında bilgiler aldık.

Akustik Konserler Geliyor!

Pentagram, 2015 yılında bir dizi akustik konser vermeyi ve bu konserleri DVD olarak yayınlamayı planlıyor. Cenk Ünnü, bu konu hakkında geçenlerde bir toplantı yaptıklarını söyledi. 13 Şubat KadıköySahne Konseri`nden sonra yeni bir sürece girecek olan Pentagram, Türkiye`nin çeşitli illerinde sevilen şarkılarının akustik versiyonlarını çalacak. Bu süreçte aynı zamanda bildiğimiz Pentagram tarzı konserler de bir yandan devam edecek. Akustik konserlerin bir amacı da daha rahat koşullarda gerçekleşeceği için daha çok insana ulaşabilmek ve şimdikinden daha fazla konser verebilmek.

Yeni Bir Single Projesi Var

Live albüm çıktı, akustik projeler de yolda derken bir de önümüzdeki süreçte stüdyo albümü hakkında bilgi almak istedik. Grubun elinde yeni fikirler, yeni besteler var fakat şu anda albümden önce bir single olması planlanıyor. Bununla ilgili daha kesin bilgiler elimize geçtikçe duyuracağız.

Setlist Değişiyor

Pentagram`ın 2012`den günümüze kadar çaldığı setlist`te değişiklikler yaşanacak. Son 2,5 yıldır daha çok son albüme ağırlık verildi. Cenk Ünnü, gelecek dönemde yeniden, daha dengeli bir setlist oluşturacaklarını söyledi. Hatta kendi aramızda son albümden 4 şarkıyı eleyip 6 şarkı için “devam” dedik ama onlar kesinleşmeden burada açıklamak doğru olmaz. Ayrıca akustik sahneler için ayrı bir setlist olacağını belirten Cenk Ünnü, sürprizlerin olacağını söyledi. Akustikte çalınacağını hiç düşünmediğimiz bazı şarkıların çalınma ihtimalinin yüksek olduğunu öğrenince baya şaşırdım ve heyecanlandım. Yakın zamanda dinleyince göreceğiz.

Yeni Albümde Enstrümental Parçalar ve Halk Müziği Coverları Olabilir

Bu konu üzerine çok detaylı konuşmamış olsak da ayaküstü konuştuk. Gelecek albümlerde de enstrümantal parçalar ve halk ozanlarından esinlenmeler olabileceğini belirtti. Ama bu şu anlık sadece bir ihtimal. Kesin bir durum yok.

Anatolia Albümünün Plak Versiyonu Geliyor

Geçtiğimiz sene MMXII albümünün plak versiyonu yayınlanmıştı. Önümüzdeki dönemde de Anatolia albümü Avrupa Müzik etiketiyle plak olarak yayınlanacak. MMXII albümünde bazı şarkıları atmak zorunda kalmışlardı. Bu albüm double olarak çıkacak, tüm parçalar bulunacak.

Konser Kayıtlarını Pena Müzikten DVD Olarak Alabilirsiniz

Pentagram`ın DVD olarak yayınladığı konser kayıtlarına ulaşmak zor olabiliyor. Eskiden yayınlanan ve dağıtılan DVD`ler ikinci el olarak satılıyor ve fiyatları fazla olabiliyor. Pena Müzik`te büyük bir arşiv olduğu için buradan her konserin kaydını alabilmeniz mümkün. Hazırda DVD yoksa sipariş verip, uygun bir zamanda gelip konser DVD`nizi alabilirsiniz.

Metoboy’dan Yeni Albüm Geliyor

Cenk Ünnü`den aldığımız bir başka bilgi; Pentagram`ın ve Şebnem Ferah`ın başarılı gitaristi Metin Türkcan`ın grubu olan Metoboy, yeni albüm hazırlığı içerisinde. Albümde çeşitli konuk sanatçılar da vokal yapacak. Bu sanatçıların içinde yine Pentagram`a yakın isimlerden Ogün Sanlısoy, Murat İlkan, Şebnem Ferah ve Gökalp Ergen gibi vokalistlerin olması bekleniyor. Albümün prodüktörlüğünü Tarkan Gözübüyük yapacak. Kayıtları devam eden albüm, yakın zamanda yayınlanacak.

Cenk Ünnü`ye, Emrah Aydemir`e ve Kaan Göksal`a güzel sohbetleri için ve bizi dükkanda 2,5 saat boyunca ağırladıkları için teşekkürler.