Phil Anselmo, 12. sınıftayken liseyi bırakması konusunda hiçbir pişmanlık yaşamadığını söyledi. Liseyi bıraktığı için hiç pişmanlık yaşayıp yaşamadığı konusundaki soruyu şöyle cevapladı:

Hayır, orada benim için öğrenilecek hiçbir şey yoktu. Aslında başarılıydım çünkü zekiydim. 4 kredim vardı. Bunların ikisini beden eğitimiyle doldurdum. Biri mitolojiydi, bu dersi severdim; bir de geometri. Berbat bir geometri öğretmenim vardı. Benden nefret ediyordu ve ben de ondan nefret ediyordum. Geometri dersini makyaj dersine çevirmişti. Haftada beş kez geceleri sahneye çıkıyor ve sabahın altısında eve varıyordum. Benim ev ödevim konserlerdi. Ama tarih dersini severdim, benim için oldukça ilgi çekiciydi. Eğer lanet olası İncil’e bakarsanız, çok güçlü bir yazılış biçimi var, gerçekten ilgi çekici. Okulu bırakacağımı aileme söylediğimde gerçekten çok kızdılar. Annem işe gidiyordu ve bana bunun hayatının en üzücü günü olduğunu söyledi. Üvey babam kapıma bir tekme savurup odama girdi ve bana bağırarak bir iş bulup çalışmam gerektiğini söyledi. Aslında bir işim vardı. O zamanlar hiç para kazanmasam da konser veriyordum. Bugün anneme kocaman havuzlu bir ev ve araba satın aldım.Ancak o zamanlarda ‘anne ben rock yıldızı olacağım’ dediğimde bana ‘hayır, olamazsın’ demişti.

Umarım ki bu haber kimseyi gaza getirmez çünkü hepimiz Phil Anselmo kadar yetenekli ve şanslı değiliz ama eğer riske girmezsek başarılı olamayacağımızı da eklemek gerek.