Pantera birleşmesi hakkında birçok söylenti çıktı. Bunlardan en yenisi ve en etkilisi Mayhem Festival`in organizatörü John Reese`e ait. John, festivallerin belli gruplar arasında döndüğünü, değişik bir şey bulamazlarsa festivali bu sene yapmayacaklarını söylemişti. John`un aklına gelen ise Pantera`yı sahneye çıkartmak ve alana seyirci çekmek.

Philip Anselmo The Metal Den ile yaptığı röportajda, bu tür tekliflerin geldiğini ancak mevcut kariyerlerine devam etmeleri gerektiğini söyledi:

Birleşmeyi biz de birkaç defa düşündük. Gerçek şu ki, rüzgar sadece bir defa arkanızdan eser. Şu an Down ile yola devam etmeliyim. Vinnie ve Rex de kendi kariyerlerine devam etmeleri gerektiğini düşünüyordur.

Eğeri herkes birleşmeye olumlu yaklaşırsa, ben de birleşmeyi yürekten istiyorum. Dimebag`e saygı için çalmak, söylemek isterim. Bu beni gerçekten motive eder. Genç nesil de Pantera`yı izlemiş olurdu. Dimebag varken çok iyiydik. Aradan uzun zaman geçti, performanslarımızda düşüşler olacaktır. Yarın Vinnie veya Rex`ten bir telefon gelirse, birleşmeye sıcak baktığımı söylerim.

Philip Anselmo`ya göre Pantera birleşmesinin olabilmesi için önce diğer üyelerin adım atması gerekiyor. Bir gün, herkes aynı noktada buluşursa Pantera sahnelere geri dönebilir.