PKK’dan Metallica’ya Tehdit Mektupları!

0
279

‘Metallica: Mahşerin Dört Atlısı’ kitabından bilgiler sızmaya başladı. Erdem Tatar ve Sadi Tirak bu hafta NTV’nin Gece Gündüz, Dream TV’nin Genç-İz programına konuk oldular. Kendilerine ayrılan süre zarfında hem Metallica’dan hem de Metallica Kitabı’ndan bahsettiler.

Son iki gündür internette dolaşan ‘PKK Metallica’yı 1999 konseri öncesinde tehdit etti’ iddiasını, bugün Genç-İz programında onayladılar. Kitapta ilgili sayfaları okuyacaklar olanlar, bu konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilir. Tehdit haberi internet haber sayfalarında tek tip yazıyla verildi.

Yazı haberdar.com’dan alınmıştır;

Kitapta, Metallica’nın Türkiye’deki ilk üç konserini organize eden Ahmet San’ın 13 Haziran 1999’daki konserde yaşanan olaylara dair açıklamaları da yer aldı.

San, grubun terör örgütü PKK’dan tehdit aldığını şöyle anlattı:

“Öldürüleceklerine dair tehdit mektupları aldıkları için konseri iptal etmek istediler. Tehdit eden PKK’ydı.”

Atlayıp Almanya’ya gittim. Şartlarını sundular:

“Konser günü geliriz, uçağımızın dibine kadar özel araçlarımız yanaşır, protokolden geçmeden stada gireriz, konserden sonra da hemen döneriz.” Kabul ettim.

Konser günü havaalanından sorumlu amir araçlara izin vermemekte diretince İçişleri Bakanı Sadettin Tantan’ı aradım. Bana çok sert çıkıştı. Metallica ‘Geri döneceğiz’ diyor. Çıldıracağım. Kalkış izni istiyorlar, verdirtmiyorum. Amerikan Büyükelçiliği’ni aradılar, ‘Bizi burada mahsur tutuyorlar’ dediler.

Derken telefonum çaldı. Eski başbakanlık müsteşarlarından Erhan Göksel aradı. O, dönemin Kültür ve Turizm Bakanı Erkan Mumcu’yu arayıp olanları anlattı. Mumcu işin sorumluluğunu üstlendi. Araçlar uçağa yanaştırıldı, grup konserden 20 dakika önce stada giriş yaptı.”

‘Metallica: Mahşerin Dört Atlısı’nda bizleri daha neler bekliyor dersiniz?