NME’nin yaptığı habere göre, Queen, “Live At The Rainbow ’74” adında konser kaydından oluşan yeni bir albüm yayınlayacak. Albüm 8 Eylül‘de DVD formatında çıkacak. 

Albümde kaydı yer alacak konser bundan 40 yıl önce 31 Mart 1974’de, Londra’daki Rainbow konser salonunda yapıldı. Normalde albüm konserden hemen sonra yayınlanacaktı ama grup o dönem hazırlandıkları albüm olan “Sheer Heart Attack” için bu projeyi iptal etti ve böylece bu albümün yayınlanması 40 yıl sonrasına ertelenmiş oldu. Kayıtta “Killer Queen”, “Seven Seas Of Rhye” gibi birçok şarkı yer alıyor. 

Ayrıca, grubun gitaristi Brain May’in bu yılın sonunda Freddie Mercury’nin daha önce yayınlanmamış vokallerinden oluşan yeni bir albüm yayınlanacağını açıkladığını duyurmuştuk. Bu albüm “Queen Forever” isminde olacak ve 80’lere ait yayınlanmamış rock balladlarından oluşacak.

1991 yılındaki Mercury’nin ölümünden sonra Queen, sadece 1995 yılında bir albüm yayınladı (Made In Heaven). Grup şu anda Adam Lambert vokalistliğinde Kuzey Amerika’yı turluyor.