Lamb Of God vokalisti Randy Blythe, Çek Cumhuriyeti`nde yaşadıklarını bir kitapta toplamak istiyor. Kitap, Dark Days: My Tribulations and Trials ismiyle 14 Temmuz`da raflarda olacak.

2010`da meydana gelen bir kaza sonucu Randy Blythe cinayet işlediği gerekçesiyle tutuklanmıştı. Olay bize şöyle yansıtıldı: Randy, konser sırasında kendisini korumak için Daniel Nosek adlı seyirciyi itti. Başına yere sertçe vuran Daniel, kısa süre sonra hayatını kaybetti. Olaydan sonra tutuklanan Randy 2 aya yakın cezaevinde kaldı. Suçsuzluğu ispatlandıktan sonra serbest bırakıldı. Kitap, bu olayın iç yüzünü okura aktaracak.

Randy Metal Hammer`a şunları söyledi:

Bu olayı yaşayan ben olduğum için bunu ancak ben doğru olarak aktarabilirim. Tutuklanma anımı, mahkeme sürecini, medyadan gelen baskıları sadece ben biliyorum. Kitapta da hepsini anlatmak istiyorum. Karanlık Günler ismini bu yüzden seçtim. Benim için korkunç zamanlardı. Sanki her şey bana karşı gibiydi. Yazdıklarımı okuduğunuzda, hikayemi okuduğunuzda her şeyi daha net anlayabileceksiniz.

Kitabın önemli olan bir noktası da bütün hayat hikayemi içerek olması. Çek Cumhuriyeti sadece bir kısmı. Genelde hayatta zorlandığım, sıkıntı zamanlara değinmek istiyorum. Kitap yazmak sandığım kadar kolay değilmiş. Sandalyeye oturduğumda yazarım diye düşünüyordum ama uzun bir süreç gerektirdiğini anladım.