Rob Halford, Cynic’ten İki Kişinin Eşcinsel Olduklarını Açıklamasına Saygı Duyuyor

0
54

Rob Halford 1998’de eşcinsel olduğunu açıkladığında metal dinleyen çevreler tarafından tepkiyle karşılanmıştı. Güçlü bir müziğin temsilcisi olan Rob Halford’un eşcinsel olması garipsenmişti. Ancak zamanla, Rob Halford’un cinsel kimliğine alışıldı. Kendisine saygı duyulmaya başlandı. Aradan 16 yıl geçti ve Cynic üyelerinden Paul Masvidal ve Sean Reinert, Mayıs’ta yaptıkları bir röportajda eşcinsel olduklarını duyurdular.

Rob Halford, Terrorizer ile röportaj yaparken bu konuya değindi:

Cynic elemanlarının eşcinsel olduklarını yeni öğrendim. Bu açıklamayı Mayıs’ta yapmışlar. Arkadaşım bana haberi gösterdi ve yalnız olmamaktan dolayı mutlu oldum. Metal müzik yapan birinin bu açıklamayı yapması gerçekten cesaret ister.

Başta metal olmak üzere diğer müzik türlerinde homofobi var. Metal, gücü temsil eden bir müzik. Dolayısıyla insanlar metal müzik yapan erkeklerin eşcinsel olmasını anlayamıyor veya yadırgıyor. Paul ve Sean eşcinsel açıklamasından sonra eminim yoğun bir eleştiri almıştır. 2014 yılındayız ve cinselliğe bakış açımızı değiştirmemiz gerektiğini düşünüyorum. İnsanın neler hissettiğini gizlemesi kadar kötü bir şey olamaz. Gizlediğimiz duygular sadece bize zarar verir. Buna ne gerek var? Bir kişi, hayatını istediği gibi yaşayabilmeli. Bu onun hayatı ve bir gün sona erecek. Önemli olan arkamızda bıraktıklarımız olacak.

Bazı ülkeler eşcinsellik kavramına bizden farklı bakıyor. Amsterdam’da bir evim var. Orada kaldığımda kendimi rahat hissediyorum. Kimse size sorgulayıcı gözlerle bakmıyor. Bazı şeyleri aşmışlar. Artık insanları cinsel kimliklerinden dolayı sorgulamaktan, dışlamaktan vazgeçelim. Sonuçta hepimiz insanız ve hep birlikte bu dünyada yaşıyoruz. Yakın bir zamanda Paul ve Sean ile tanışacağım.