Geçenlerde New York Post’a verdiği bir demeçte Halford, genç metalcilerin yaptıklarından dolayı duyduğu heyecanı anlattı ve sevdiği yeni nesil gruplardan bahsetti:

Avenged Sevenfold ve beraber single çıkardığımız Five Finger Death Punch’ı seviyorum. Karanlık metali seviyorum: Phil Anselmo’nun Down ile yaptıkları, yeni Slipknot…

Elbette ki bu eski nesil metalcilerden vaz geçtiği anlamına da gelmiyor. Veya onların emekli olarak yerlerini yeni nesle bırakmasını:

Asıl ilginç olan ne biliyor musunuz? Priest, Maiden, Sabbath, AC/DC, Metallica – gibi eskilerin hala tutkuları olması ve dışarı çıkıp bir şeyler yapabilecek olması. Bazılarımız çoktan 60 yaşını devirdik ve hala çalıyoruz!

Priest’in çıkardığı son albümden memnun olduğunu sık sık dile getiren Halford, bu sözünü yeniledi. Daha önce bugüne kadar çıkardıkları en iyi albüm olduğunu ve 10 yıl sonra insanların bu albümü tarihin en iyi albümlerinden biri olarak göstereceğini belirten Halford bu sefer yaptıkları iş ile insanları hayal kırıklığına uğratmadıklarını ve bunun iyi bir şey olduğunu söyledi.

Harika hissettiriyor. Bence bu yıl harika bir çalışma yaptık. Bence Priest’ten 40 yıl sonra bile yeni bir şeyler duymak gerçekten harika. Kim 40 yıl sonra bile Priest’in bu şekilde devam edeceğini düşünebilirdi ki? Bence en sıra dışı şey hala yeni metalheadlere ulaşabilmemiz. Eminim, biz bir yerlerde çalarken bizi ilk defa izlemeye gelmiş olan pek çok Priesthead olacak.