Robert Plant’in yeni solo albümü Lullaby and… The Ceaseless Roar 8-9 Eylül tarihlerinde Warner Bros etiketi ile çıkacak. Plant, bu albümün son albümü olabileceğini söyledi.

Independent’a konuşan Plant, geçmiş günleri yad etti. Yetişkin olarak zamanı gelince artık arkalarına yaslanmaları gerektiğini, çocukken ise -hiçbir şey olmamasına rağmen- her şeyin çok güzel geldiğini söyledi.

Hayatımın erken zamanlarında Zeppelin I saflıkla yazılmıştı ancak bütün o geçmişin karanlıklığına ve Işık Kraliçesi’ne bayılmıştım. Ne yazık ki bütün bunlar benden yavaş yavaş uzaklaştı.

Emekli olabileceğini belirten vokal şunu söyledi.

Bu albüm belki de benim için yolun sonu olur.
Müzikal tutkum tıpkı bir kaleydoskop gibi. Bilirsiniz, ışığa doğru tutarsınız ve döndürürsünüz. Bütün o parçalar güzel bir şekilde farklı yollarla aşağı düşer. Ancak bu kaydın farklı olduğunu hissediyorum.

Bir kaç ay önce Led Zeppelin’in yeniden birleşmesi gündeme gelmişti. Plant ise her defasında bunu yalanlamış ve Jimmy Page’in birleşme teklifine şaşırdığını söylemişti.

Solo albüme gelince. Dilerseniz, aşağıdan solo albümde yer alacak şarkılardan Rainbow ve Little Maggie‘yi dinleyebilirsiniz.