Şubat ayında Robert Trujillo ve Rick Smith`in yeni bir grup kurduğu haberi gelmişti. Grubun ismi henüz netlik kazanmadı ama kadro belli oldu. Detaylar arasında grubun neden kurulduğu ve amacı da var.

Projede Harmonic Cross`tan Brent Eyestone, Graham Scala, Converge`den Nate Newton, Torche`tan Rick Smith ve Metallica`dan Robert Trujillo var. Brent Eyestone Noisey röportajında projeyi şöyle anlattı:

Projeye Robert ve Rick ile başladık. Projenin amacı Tony Hawk Foundation`a (Gençleri spor dallarıyla buluşturan, kaykay parkları yapan gönüllü kuruluş) yardım sağlamak. Birkaç şarkı kaydedip CD ve plak olarak yayımlayacağız. Hiçbir grubun sound`unu yakalama gibi bir derdimiz yok, bu yüzden şarkılar biraz garip gelebilir.

Bu projeye gelen paraların tümü Tony Hawk`a bağışlanacak. Gençlere destek veren, daha iyi şartlarda yaşamaları için çalışan bir yere yardım yapmak güzel bir duygu.

İsmi henüz belli olmayan gruptan haberler şimdilik bu kadar. Yakın zamanda projeden bir single veya stüdyodan bir video yayımlanması bekleniyor.