Kramp 1984`de Nezih Onur, Doğan Sakin ve İdris Tübcil`in bir araya gelmesiyle kurulan önemli rock gruplarımızdan biri. Ahmet Karaferya ve Erdinç Ünlü zaman zaman vokalistlik yaptı.

80`lerin sonları ve 90`ların başlarında “Türkçe sözlü rock müzik olur mu?” tartışmalarına bu grup net bir cevap verdi. Kramp imzası taşıyan parçalar, Türkçe sözlü rock müziğin yapılabileceğini herkese gösterdi. Whisky ve Devil`in de katkılarını unutamayız.

Tek Başına, Püf Püf, Gitme, Lan N`oldu ve daha birçok parçayı hafızlarımıza kazıyan Kramp 31. yılında özel bir turneye çıkma kararı aldı. Bir Dünya Arıyorum adlı turne İstanbul, Ankara, İzmir, Eskişehir, Çanakkale, Antalya`yı kapsıyor. Konser duyuruları devam edecek ve detaylar yakında belli olacak.

Eski rock gruplarını araştıranlar Kramp`ı bilir. Günümüzde pek konser vermeyen bu grubu izlemek isteyeceklerdir. Bilmeyenlere ise konseri kesinlikle tavsiye ediyoruz. Çünkü her türlü zorluğa göğüs germiş grubu izleyip, daha uzun yıllar yaşamasını sizler sağlayacaksınız.