Alice Cooper değişik bir projeye destek veriyor. Klasikleşmiş masallardan Peter and the Wolf in Hollywood`un modern versiyonu yapılıyor. Modern versiyondan kasıt, masal iPad`den takip edilebilecek. Bunun yanı sıra CD ve dijital albüm olarak da satışa çıkacak.

5-10 yaş arasındaki çocuklara hitap eden masal, iPad platformundaki grafikleriyle dikkat çekiyor. Aşağıdaki videoda masalın yapım aşamasından görüntüler var. Çizimler, makyajlar, sahnelerin birleştirilmesi gibi bölümleri izleyebilirsiniz. Bu önemli projenin seslendirmesini Alice Cooper üstlendi. Cooper masal hakkında şunları söyledi:

Kahramanımız Peter, Los Angeles`a gidiyor. Burada büyükbabası var. Peter bir bakıyor ki büyükbabası bir hippiye dönüşmüş! Hikayeye dinamiklik katan önemli bir nokta bu. Bir de herkesi ürküten kurt var. Ben seslendirirken çok zevk aldım. Çocukluğuma geri döndüm.

Bu masalda 60`dan fazla müzik kullanıldı. Çocuklar bu şarkıların hepsine ulaşabilir. iPad üzerinden senaryolara müdahale edilebilmesi de projenin farklılığını ortaya koyuyor. Peter and the Wolf in Hollywood 13 Kasım`da yayımlanacak.