Geçtiğimiz yılın en çok ses getiren metal festivali Rock Off, bu yıla hızlı bir başlangıç yaparak üç grup birden duyurmuştu. Akabinde derin bir sessizliğe bürünen organizasyon şirketi, nihayet yeni bir ipucu ile bizleri heyecanlandırdı.

Dün etkinlik sayfasında yapılan açıklama ile tam kadronun çok yakında açıklanacağı ve takipçilerin sabırlı olmaları istendi. Bu bildiri ile birlikte Kanadalı metal grubu Annihilator’ın bir parçası yayınlandı. Hepinizin anlayabileceği üzere bu maksatlı yapılan bir paylaşımdı. Festivalde bu grubun yer alacağına kesin gözüyle bakabiliriz.

Geçmiş dönemde benzer bir uygulama Headbangers Weekend’ı düzenleyen firma tarafından yapılmıştı. Etkinlik sayfasında paylaşılan Kreator parçasından bir kaç hafta sonra grubun resmi olarak Türkiye’de konser vereceği açıklanmıştı. 

Rock Off 2015, 1-2 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek. Biletler henüz satışa sunulmadı. Şu an gerçekleşen gecikmenin sebebi ise kulağımıza gelen bilgilere göre Freebird Agency’nin başka bir organizasyon şirketi tarafından satın alınması. Ülkenin en büyük metal konseri organizatörü, daha büyük firma tarafından satın alınmış olabilir. Bu konu hakkında net bir duyuru yok, gelecekte Freebird Agency’nin piyasadaki etkinliği ne derece etkilenir henüz bilemiyoruz.