2016`nın rock ve metal festivali rehberinde Rock on the Range`in zaman ve mekanına değinmiştik ancak gruplar açıklanmamıştı. Festivalin onuncu yılı şüphesiz coşkulu ve sürprizlerle dolu geçecek. Sahne alan gruplardan bazıları kısa ifadelerle heyecanlarını dile getirdi.

Disturbed: Yeterince bekledik ve zamanı geldi. Rock on the Range`in onuncu yıl dönümünü kutlamak için sabırsızlanıyoruz. Hazır olun!
Rob Zombie: Kolaylıkla söyleyebilirim ki, Rock on the Range en iyi çaldığımız festivallerden biri. Bunu tekrarlamak istiyoruz.
Vinnie Paul: Columbus`ta son konsere 20 yıl önce çıkmıştım. Hellyeah ile buralara dönüp iyi bir rock performansı sergilemeye karar verdim. Rock on the Range`e kıç tekmelemeye geliyoruz.

Festivalin ana grupları:

Red Hot Chili Peppers, Shinedown, Five Finger Death Punch, Bring Me the Horizon, A Day to Remember, Megadeth, At the Drive-In, Lamb of God, Sixx: A.M., Pennywise, Bullet for My Valentine, Steel Panther, Ghost, Wolfmother, Clutch, Sevendust, Pop Evil, Asking Alexandria, Trivium, Between the Buried and Me, P.O.D., Saint Asonia, Highly Suspect, The Sword, Sick Puppies, Aranda, Wilson, Butcher Babies ve daha fazlası.

Alternatif sahne grupları:

Crown the Empire, Jelly Roll, Avatar, Code Orange, Tyler Bryant and the Shakedown, Monster Truck, Glorious Sons, Wild Throne, Cane Hill and Citizen Zero. Enter Shikari, Texas Hippie Coalition, Red Sun Rising, Memphis May Fire, Lacey Sturm, Turbowolf, We Came as Romans, Miss May I, Death From Above 1979, Machine Gun Kelly, The Struts, Parkway Drive, Issues, Tiger Army, New Years Day.

Rock on the Range 20-22 Mayıs tarihleri arasında Columbus Ohio`da bulunan MAPFRE Stadyumu`nda düzenlenecek. Biletler kamp ve VIP paket gibi seçeneklerle 4 Aralık`tan itibaren satışa çıkacak.