Antalya’nın Kaş ilçesine bağlı Pınarbaşı Köyü’nde imamlık yapan Ahmet Muhsin Tüzer, Amerika’da konser vermeye hazırlanıyor. Tasavvuf müziği ile rock’ı bir araya getirerek hazırladığı parçalarını seslendirecek olan Tüzer, özellikle son dönemde Türkiye’de fazlaca gündeme gelmeyi başarmıştı. Rockçı İmam olarak tanınan Ahmet Muhsin Tüzer’e, bu etkinlikte drone müzik sanatçısı Catherine Christer Hennix ve grubu ‘The Chora(s)san Time Court Mirage eşlik edecek.

Amerika’da verilecek olan konserin detaylarına geçecek olursak; Tüzer, Ultima Festival New York 2014 isimli festivalde sahne alacak. 23 Nisan 2014 tarihinde konser verecek olan Ahmet Muhsin Tüzer, 9 Nisan’da Amerika’ya giderek provalarına orada devam edecek. Konuyla ilgili kendisinin ufak bir açıklaması mevcut: 

Okuyacağım parçalar ve Kuran-ı Kerim’den bölümler, provalardan sonra kesinlik kazanacak. Ama Esmaül Hüsna’dan bir bölüm, ezan, İhlas ve Fatiha surelerini mutlaka okuyacağım. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı günü ve Kutlu Doğum Haftası’nın hemen bitiminde vereceğim konser, ABD’lilere İslam’ın farklı bir yüzünü gösterecek.

Grubun şu ana kadar kaydedip yayınladığı bir adet parça bulunuyor. “Mevlaya Gel” isimli parçaya ve video klibine aşağıdan göz atabilirsiniz..